Ćwicz przez internet

Chess Tempo (http://chesstempo.com/)

Rozwiązywanie zadań wymaga więcej czasu i zastanowienia, można także mierzyć się z końcówkami szachowymi (choć nie są one tak rekomendowane jak sama taktyka). Warto także przejrzeć bazę gier szachowych dostępnych na stronie, zobaczyć jak grają najlepsi, poszukać nowinek debiutowych, rozszerzyć swoje szachowe horyzonty.

Chess Tactics Server (http://chess.emrald.net/)

Tysiące zadań szachowych. Żeby zdobyć jak najwięcej punktów, trzeba robić zadania szybko, jednak jeśli nie jesteśmy czegoś pewni, lub popełnimy błąd, powinno znaleźć się rozwiązanie już bez restrykcji szachowych. Serwis uznawany przez największych arcymistrzów i zawodników. Znakomity w utrzymaniu dobrej kondycji taktycznej, albo do szybkiego powrotu do formy. Zalecane ćwiczenie conajmniej 5 minut taktyki dziennie. Po miesiącu takiego treningu można zobaczyć znakomitą poprawę wyników

Strony do ćwiczeń z innymi graczami:

Chesskid (https://www.chesskid.com/)

Bardzo przyjazna młodym graczom. Rejestracja zajmuje mniej niż 2 minuty i od razu możemy zacząć grać. Poziom dostosowany nawet do najbardziej początkujących graczy. Przyjazny i zabawny interfejs. Znakomite rozwiązanie dla początkujących.

Chesscube (http://www.chesscube.com/)

Bardzo profesjonalna platforma, na której możemy zmierzyć się z innymi graczami. Posiada wiele trybów a także udogodnień, takich jak „pre-move”. Można uczestniczyć w turniejach online oraz oglądać filmy instruktażowe. Zalecana długość parti – 10 do 15 minut.

Chess.com (http://www.chess.com/)

Największa strona szachowa zrzeszająca sympatyków królewskiej gry. Ponad 10 milionów użytkowników. Możliwość gry szybkiej lub korespondencyjnej. Doświadczeni gracze znajdą przyjemność w czytaniu artykułów o strategii lub najnowszych wiadomościach ze świata szachów.

Narzędzie do ćwiczenia debiutów:

Chess Position Trainer (http://www.chesspositiontrainer.com/index.php/en/download)

Znakomite narzędzie do ćwiczenia debiutów i nie tylko. Wyjaśnienie działania CPT zostanie przedstawione na zajęciach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *