Kadra

Rusłan Antoniewski (lat 45) 

 

CV Rusłan (4)Absolwent klubu szachowego „Biała Wieża” w Żytomierzu (ZSSR, 1991). Rusłan Antoniewski – jest założycielem (2004) i prezesem UKS Caissa Warszawa, posiada kwalifikacje instruktorskie i sędziowskie w zakresie szachów oraz ukończone studium pedagogiczne (1997), magisterium (1999) i doktorat (2008) w zakresie nauk społecznych ze specjalizacją nauki polityczne Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie nauczania. „Za swoje największe osiągnięcie uważam fakt nauczenia od 1999 roku ponad tysiąca warszawskich dzieci dobrze grać w szachy, tzn. poprowadzenie każdego z młodych pasjonatów królewskiej gry od zupełnych podstaw do bycia elitą szachową we własnej szkole”.  Autor publikacji naukowych oraz artykułów o szachach pracuje obecnie nad podręcznikiem gry szachowej, obejmującym kompendium wiedzy potrzebnej do pokonania dystansu od początkującego zawodnika do szachisty z II kategorią, a więc drogi do podstaw profesjonalizmu.  Największą zaletą nowej pozycji w literaturze szachowej ma być połączenie perspektywy autora jako szachisty, naukowca i pedagoga z ponad piętnastoletnim doświadczeniem nauczania najstarszej i najpopularniejszej gry na świecie.

Jan Baranowicz (lat 28)

 

jan

Absolwent i trener UKS Caissa Warszawa. Jan Baranowicz posiada kwalifikacje instruktorskie i sędziowskie w zakresie szachów, ukończone dzienne studia w Szkole Głównej Handlowej (2012) oraz ścieżkę interdyscyplinarną  Kształtowanie Kompetencji Trenerskich. Zdobywca trzech złotych medali w indywidualnych dyscyplinach oraz brązowego medalu w kwalifikacji ogólnej w Mistrzostwach Polski Pamięci (2013). Jako reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata Pamięci ustanowił rekord kraju w Zapamiętywaniu Imion i Twarzy (2013). Posiadacz I kategorii szachowej, dorobku zwycięstw w turniejach szachowych YMCA Autumn w Warszawie (2012) i Vårturnering w  Karlstadzie (2013). Oprócz pasji do szachów rozwija zainteresowanie językami: pogłębia znajomość takich języków jak niemiecki, szwedzki, hiszpański, turecki i esperanto. Wśród innych pasji są tak różnorodne hobby jak sztuki walki, układanie kostki Rubika z zamkniętymi oczami, żonglowanie pięcioma piłkami. W nauczaniu szachów kładzie nacisk na indywidualność i efektywność. „Moim celem jest rozbudzenie u uczniów pasji do szachów. Dzięki szachom mają oni możliwość ukształtowania w sobie takich cech jak koncentracja, samodyscyplina i kreatywność. Wiedza, którą im przekazuję, jest oparta na praktycznych przykładach, a jej przyswajanie wspomagają najnowsze technologie oraz doświadczenia z zakresu treningu pamięci i efektywnej nauki. To powoduje, że uczniowie szybko się uczą, mając przy tym dużo wyzwań i zabawy.”

Arcymistrz  Krzysztof Jakubowski (lat 36)

 trener3Największe sukcesy w ponad 20 letniej karierze szachowej to: Wicemistrz Europy Juniorów do lat 16 (Grecja, 1999), Mistrz Polski w Szachach Błyskawicznych do lat 18 (2001), Zwycięzca Międzynarodowych Turniejów Szachowych w: Aviles (Hiszpania, 2001), Gausdal (Norwegia, 2004), Brno (Czechy, 2006), Trzykrotny Mistrz Warszawy w Szachach (2003, 2004, 2005), VI miejsce w Mistrzostwach Polski Mężczyzn w 2014 r.

Poza aktywnym graniem w turniejach prowadzi treningi z młodzieżą na zajęciach grupowych i indywidualnych.  “Najwiecej radości trenerowi sprawia moment, kiedy uczeń, wykorzystując przygotowanie debiutowe, elementy strategii i motywy taktyczne, których nauczył się na zajęciach, wygrywa z silnym przeciwnikiem. Najszybszy rozwój młodego ucznia dostrzegam poprzez metodę dogłębnej analizy własnych partii oraz grę z dobrymi, wymagającymi zawodnikami.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *