Planowane turnieje

Blitz Międzynarodowy z Okazji Dnia Zwycięstwa w II Wojnie Światowej

Blitz Międzynarodowy z Okazji Dnia Zwycięstwa w II Wojnie Światowej pod Patronatem Wielokrotnego Mistrza Świata Anatolija Karpowa  
Powitanie Uczestników Turnieju przez Anatolija Karpowa: (tekst oryginalny w języku rosyjskim pod komunikatem organizacyjnym na stronie www.chessarbiter.com)  
Drodzy Miłośnicy Wielkiej Gry! Witam Uczestników i Organizatorów turnieju rozgrywanego w Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Polsce. Rosyjska i polska tradycje szachowe są ze sobą blisko związane. W naszych krajach wychowało się wielu wybitnych praktyków i teoretyków sztuki szachowej. Popularyzacja szachów w różnorodnych środowiskach zawodowych jest zadaniem i jednocześnie przyjemnością każdego profesjonalisty szachowego. W turnieju biorą udział przedstawiciele Uralskiego Państwowego Uniwersytetu Ekonomicznego przy którym działa katedra szachów. Jekaterynburg jest jednym z silniejszych szachowych miast Rosji i, nieprzypadkowo, nowe prądy w sztuce szachowej powstają właśnie w stolicy Uralu. Życzę Uczestnikom zawodów pięknej kombinacyjnej gry, utalentowanych rozwiązań. Składam życzenia z okazji Święta, które powinno nas łączyć bez względu na przekonania, przynależność państwową czy narodowość. Grajcie w szachy!  Ta wielka gra naprawdę łączy ludzi!                                                                             A. Karpow                                        
                      (Tłumaczenie Rusłan Antoniewski)    
Organizator: UKS „Caissa” Warszawa
SędziaRusłan Antoniewski tel. 502-443-856, email: kaissa@orange.pl
Termin: 12 maja, start o godz.12.00 (potwierdzenie uczestnictwa na sali gry 11.30-12.00)  
Miejsce: Ambasada Federacji Rosyjskiej ul. Belwederska 49, Warszawa (dostępny parking przy ul. Belwederskiej 25).
Gości honorowi: Vice prezydent FIDE p. Łukasz Turlej, Prezes Polskiego Związku Szachowego p. Radosław Jedynak
Warunki uczestnictwa: zgłoszenie uczestnictwa do dnia 5 Maja poprzez stronę: www.chessarbiter.com lub email: kaissa@orange.pl. W zgłoszeniu należy podać obywatelstwo, imię i nazwisko, pełną datę urodzenia oraz kategorię szachową.  Opłacenie wpisowego (40 zł.) do dnia 5 Maja. Wpisowe wpłacamy na konto UKS Caissa: 67 1160 2202 0000 0002 1517 2952.  Liczba uczestników 50. Udział wyłącznie dla zawodników z minimum I kategorią. W przypadku wolnych miejsc w dniu 5 maja 2019 sędzia rozpatrzy zgłoszenia zawodników z II kategorią. Wejście do sali gry w Ambasadzie możliwe jest wyłącznie przy okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość.
System rozgrywek: Szwajcarski, 10 rund, 5 minut + 2 sekundy za wykonany ruch na zawodnika. Każda kolejna runda zaczyna się zaraz po zakończeniu ostatniej partii poprzedniej rundy.   Obowiązują przepisy FIDE.
Nagrody: I miejsce: puchar + 2500 zł., II miejsce: puchar + 1500 zł., III miejsce: puchar + 1000 zł.  Nagrody specjalne: dla najbardziej efektownie (kombinacyjnie) grającego zawodnika, dla najlepszej zawodniczki.
Dodatkowe informacje: Osoby towarzyszące zawodnikom proszone są o zgłoszenie imienia, nazwiska i nr dowodu osobistego sędziemu do dnia 8 maja oraz o zabranie dowodu na zawody w celu umieszczenia na liście gości i weryfikację tożsamości przy wejściu do Ambasady. Samoobsługowe stoisko z kawą, herbatą, słodyczami:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *