Planowane turnieje

Turniej Szachowy „Witamy Wakacje!”

 

Organizator: UKS „Caissa” Warszawa

Cele:

Popularyzacja szachów. Trening juniorów i zdobycie doświadczenia rywalizacji w zawodach. Podniesienie motywacji do uprawiania szachów

Sędzia:

Rusłan Antoniewski tel. 502-443-856, email: ruslanantoniewski@gmail.com

Miejsce: ul. Domaniewska 47. V piętro, Warszawa.

Termin:  16 czerwca 2024 (niedziela) godz. 10.30-ok. 15.00 (10.30-10.45 potwierdzenie udziału, 11.45 – I runda)

Warunki uczestnictwa:

Zgłoszenia na stronie www.chessarbiter.com/turnieje szachowe lub poprzez email: ruslanantoniewski@gmail.com do soboty 15 czerwca. Zgłoszenia w dniu zawodów wyłącznie telefonicznie. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia, kategorię szachową. Wpisowe 70 zł. płatne w dniu zawodów przed turniejem. Dla zawodników zgłoszonym w dniu zawodów o 10 zł więcej. Rozgrywki prowadzone w dwóch grupach. Grupa A obejmuje uczestników z kategoriami od IV i wyżej lub szachistów z rankingiem FIDE. W grupie B startują zawodnicy z kategoria V i bez kategorii. W szczególnych przypadkach decyzje o udziale w grupie A lub B na prośbę zawodnika podejmuje sędzia. W przypadku wyczerpania limitu miejsc, 100 w obu grupach, sędzia zamyka formularz zgłoszeń i przyjmuje zgłoszenia na listę rezerwową poprzez email. W zawodach nie mogą wziąć udziału zawodnicy zgłoszeni na poprzednie edycje Mistrzostw Klubu, którzy zrezygnowali z turnieju bez poinformowania sędziego.

Uwaga! W przypadku rezygnacji z udziału w turnieju zgłoszeni zawodnicy proszeni są o niezwloczne poinformowanie sędziego poprzez sms!

System rozgrywek:

Szwajcarski, 7 rund, 15 min. na zawodnika. Przepisy FIDE. Każda kolejna runda zaczyna się zaraz po zakończeniu ostatniej partii poprzedniej rundy.

Nagrody:

Miejsca I-III w grupie A puchary, w grupie B medale. Atrakcyjne nagrody dla wszystkich zawodników w obu grupach za udział (każdy wybiera sobie sam) m.in. rakietki do ping-ponga, zestawy do badmintona, piłki do koszykówki, siatkówki, futbolu, plecaki, piórniki, scyzoryki, myszki komputerowe itd. Nikt nie wychodzi smutny, nawet jeśli zajmie ostatnie miejsce J

Nagrody specjalne:

Dla najlepszej zawodniczki grupy A i B, dla najmłodszego zawodnika turnieju, dla najbardziej efektownie (kombinacyjnie) grającego uczestnika, za najładniejszą partię turnieju, losowana nagroda 100 zł wśród wszystkich zawodników, którzy nie dostaną upomnienia sędziego za niesportowe zachowanie lub wytwarzanie hałasu podczas turnieju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *